Jazz Night ‘26: Nieuwe Veste barst los met klank, expressie en samenspel
Het lijkt soms alsof jazz een niche is, iets voor de liefhebbers. Maar wie op woensdag 13 mei bij Jazz Night ’26 was, zag iets anders. Het podium vulden zich met mensen van jong tot oud, die samen genoten van goede muziek en gezelligheid.
Van masterclass tot ensemble: onder de organisatorische leiding van Arno Krijger bleef de muziek zich de hele avond opnieuw uitvinden:
“Ik organiseer deze Jazz Night vooral om jonge muzikanten uit Breda en omgeving jazz te laten spelen. Improvisatie komt in geen enkele andere stijl zo sterk aan bod als in jazz. Voor jonge, maar ook oudere, vaak klassiek geschoolde muzikanten is het dan ook een enorme eye-opener om dit mee te maken,” vertelt Arno.
Deze avond ging daarom niet alleen om jazz, maar draaide vooral om leren, ontdekken, samenspelen en genieten.
Masterclass Lílian Vieira
De avond begon met een masterclass van de Braziliaanse zangeres Lílian Vieira. In slechts zestig minuten wist zij samen met amateurzangers uit heel Breda twee complexe stukken in te studeren. Later op de avond stonden deze deelnemers ook zelf op het podium tijdens het concert.
Elke set bracht een eigen energie met zich mee
De muzikanten namen de volle zaal met muziekliefhebbers mee op een reis door verschillende stijlen en klanken. De Ocrum Jazzateers openden de avond met een sfeervolle akoestische set, waarna Lílian Vieira samen met band het publiek onderdompelde in Braziliaanse ritmes en harmonieën. Vervolgens bracht gospelkoor Soul Expression onder leiding van Adriana Romeijn warme meerstemmigheid naar het podium. Daarna deelden de deelnemers van de masterclass vol enthousiasme het resultaat van hun samenwerking met het publiek. Bigband New Veste Jazzed, onder leiding van Arno Krijger, sloot de avond groots en energiek af.
Voor de deelnemers was Jazz Night meer dan alleen een optreden
Het was een grote oefenruimte voor muziekleerlingen om te groeien in podiumpresentatie en in contact maken met het publiek. Dat was ook iets bijzonders voor de bezoekers om mee te maken: zien hoe een nieuwe groep elkaar vindt, zichtbaar plezier maakt op het podium en hoe een solist volledig opgaat in een muziekstuk.
Student, docent of professionele performer: tijdens Jazz Night stond samenspel centraal
Muziek maak en beleef je samen: dat was het overheersende gevoel. Tussen muzikanten onderling, maar ook tussen het publiek en het podium. Iedereen, ongeacht waar je je bevindt in je muzikale ontwikkeling, kon samen muziek maken, zichzelf uiten en verder ontwikkelen.
“Ik maak me als beroepsmuzikant ontzettend hard voor jazz binnen Nieuwe Veste en hoop dat er steeds meer besef komt van het belang van samenspel, improvisatie en jazz binnen elke mogelijke vorm van muziekonderwijs,” vertelt Arno verder en vat de avond simpel samen: “Ik voel me trots dat we met onze eigen docenten en met een grootheid als Lílian Vieira een fantastisch concert kunnen neerzetten.”
Wil je onze muzikanten in opleiding ook komen ondersteunen als publiek?
Nieuwe Veste biedt muziekleerlingen regelmatig een podium om hun muzikale ontwikkeling te presenteren aan bezoekers. Tijdens gratis concerten en examenoptredens kun je hun groei van dichtbij meemaken én genieten van livemuziek.
Bekijk hier het overzicht van onze voorspeelavonden en leerlingenconcerten of ga naar onze agenda.
02-06-2026
2 juni 2026
Jazz Night ‘26: Nieuwe Veste barst los met klank, expressie en samenspel
01-06-2026
1 juni 2026
Voorspeelavonden, examenconcerten en presentaties leerlingen Nieuwe Veste
01-06-2026
1 juni 2026
Voorspeelavonden, examenconcerten en presentaties leerlingen Nieuwe Veste
18-05-2026
18 mei 2026
Stop de persen: zelf je prints drukken heeft iets magisch
22-04-2026
22 april 2026
Avond van samenspel & strijkersensembles
14-04-2026
14 april 2026
Docent Erik Vlasblom speelt samen met Leonie Meijer op de Four Freedoms Awards 2026!
25-02-2026
25 februari 2026
Piano docenten concert no.7 'Lodron' KV242 van W.A. Mozart
01-12-2025
1 december 2025
In december geniet je van muzikale kerstoptredens
10-10-2025
10 oktober 2025
Nieuwe Veste bij Kunstroute ART Bavel
01-07-2025
1 juli 2025
Ontdek ons nieuwe cursusaanbod en schrijf je in
23-06-2025
23 juni 2025
Nieuwe Vestival was een groot feest!
11-06-2025
11 juni 2025
Even voorstellen: Luca, een van onze nieuwe beveiligers
13-05-2025
13 mei 2025
Bredase drummer én drumdocent bij Nieuwe Veste Chris Strik wint nieuwe Breda Jazz Festival Award
22-01-2025
22 januari 2025
Terugblik: Onze docenten schitterden op het Nieuwjaarspodium
06-01-2025
6 januari 2025
Samenspel in Muziek en Talentontwikkeling: De route naar succes
10-10-2024
10 oktober 2024
Nieuw! Nieuwe Veste Canvas Tas
19-09-2024
19 september 2024
Drumdocent Chris Strik uitgeroepen tot Jazzdrummer van het jaar!
10-01-2024
10 januari 2024
Nieuwe workshop 'verhalen schrijven voor kinderen' levert veel fantasie en gelach op
17-07-2023
17 juli 2023
Aha! Daarom is samen muziek spelen goed voor je
15-06-2023
15 juni 2023
Kunstmix
01-06-2023
1 juni 2023
10 Weken kennismaken met een instrument