Nationale Voorleeslunch in Breda met een verhaal van Joke van Leeuwen

In heel Nederland wordt op vrijdag 2 oktober 2026 voorgelezen aan ouderen. Ook Breda doet mee! Op meerdere locaties kunnen ouderen luisteren naar een verhaal, dat uitnodigt om daarna met elkaar in gesprek te gaan. 

Op vrijdag 2 oktober 2026, tijdens Nationale Ouderendag, vindt de veertiende editie van de Nationale Voorleeslunch plaats. Door heel Nederland komen meer dan 10.000 ouderen samen in buurthuizen, bibliotheken en zorginstellingen om te luisteren naar een verhaal dat speciaal voor hen is geschreven door een bekende auteur. Dit jaar neemt Joke van Leeuwen die bijzondere rol op zich.

Ook Breda doet van harte mee aan dit evenement! 

Voorlezen aan ouderen 
Voorlezen zorgt voor ontspanning, brengt herinneringen naar boven en is vaak een mooie aanleiding voor gesprekken. Het delen van verhalen verbindt en kan bijdragen aan het doorbreken van het isolement waarin sommige ouderen verkeren. Juist voor ouderen die minder makkelijk zelf kunnen lezen, bijvoorbeeld door een visuele beperking of geheugenproblemen, opent het luisteren naar een verhaal een deur naar beleving en contact.  Door deel te nemen aan de Nationale Voorleeslunch willen wij laten zien dat het voorlezen van een goed verhaal veel plezier verschaft aan mensen van alle leeftijden.

Over Joke van Leeuwen 
Joke van Leeuwen (1952) is schrijver, dichter, illustrator en performer. Zij behoort tot de meest gelauwerde auteurs van Nederland en schrijft voor zowel kinderen als volwassenen. Haar roman Feest van het begin werd bekroond met de AKO Literatuurprijs. Voor haar oeuvre ontving zij onder meer de Gouden Ganzenveer, de Constantijn Huygens-prijs en de Tollensprijs. Onlangs verscheen haar nieuwe boek Plooi u in tweeën.


Bredase voorleesmomenten op vrijdag 2 oktober

Bibliotheek Hoge Vucht 
11.00 uur inloop met koffie en thee 
11.30 uur voorlezen door wethouder Marike de Nobel 
12.00 uur samen lunchen en napraten 

Wijkcentrum Alexberg 
11.15 uur: inloop en koffie met iets lekkers  
11.30 uur: voorlezen  
12.00 uur: samen lunchen en napraten

Dorpsherberg Teteringen 
11.30 uur zaal open
12.00 uur voorlezen door Johan Weijters 
12.30 uur serveren 12-uurtje lunch à € 13,00.
Aanmelden
via 
johan.weijters@planet.nl of tijdens een bijeenkomst van De Huiskamer 

Wijkcentrum Princenhof 
11.30 uur: inloop en koffie met iets lekkers  
11.45 uur: voorlezen door Carien Koch
12.00 uur: samen lunchen en napraten 


Bredase Voorleesmomenten op andere dagen

Maandag 5 oktober wijkcentrum Heksenwiel 
11.15 uur: inloop en koffie met iets lekkers  
11.30 uur: voorlezen door Reina Koelman 
12.00 uur: samen lunchen en napraten

Vrijdag 15 oktober wijkcentrum t Houwke 
11.15 uur: inloop en koffie met iets lekkers 
11.30 uur: voorlezen Monica Tecklenburg 
12.00 uur: samen lunchen en napraten